فضای کار اشتراکی چیست ؟

فضای کار اشتراکی چیست ؟

فضای کار اشتراکی چیست ؟

فضای کار اشتراکی اصطلاح نسبتا جدیدی است که در سال‌های اخیر با آن مواجه شده‌ایم. در حالت کلی می‌توان گفت فضای کار اشتراکی نقطه متقابل سازمان‌ها و کسب و کارهای سنتی است. زیرا سازمان‌های سنتی ساختاری سلسله مراتبی دارند. که در آن بخش‌های مختلفی وجود دارد. کارمندان هر بخش اتاق مجزایی دارند و در راستای هدف بخش خود در تلاش هستند. ایراد اصلی که می‌توان برای سازمان‌های سنتی در نظر گرفت این است که بخش‌های مختلف سازمان به صورت مجزا از هم عمل می‌کنند. در حالی که در کسب و کارهای امروزی ارتباط صمیمی و نزدیکی بین تمام اعضای تیم در بخش‌های مختلف وجود دارد. زیرا همگی در راستای یک هدف کلی که هدف اصلی سازمان است تلاش می‌کنند. اما مقوله فضای کار اشتراکی مبحث جدیدی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم

فضای کار اشتراکی چیست؟

معمولا بیشتر کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ‌ها در آغاز کار خود بودجه‌ی کافی برای اجاره یا خرید محلی برای استقرار تیم کاریشان ندارند. اما واقعیت امر این است که تبادل نظر و همفکری اعضای تیم از مهمترین عوامل موفقیت آن است. این نیاز به کنار هم بودن و تبادل نظر در ابتدای هر کاری معمولا پررنگ‌تر است. اما کمبود بودجه معمولا تیم‌های کاری را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. فضای کار اشتراکی با فراهم کردن امکانات ضروری مورد نیاز، این امکان را برای تیم‌های کاری و فریلنسرها فراهم می‌کند که با حداقل هزینه بتوانند در محیط کاری مناسبی کار خود را آغاز کنند.

فضای کار اشتراکی معمولا شرکتی با فضای نسبتا بزرگ متشکل از چندین میز کار گروهی بزرگ و صندلی است. که افراد مختلف در ازای پرداخت مبلغ ناچیزی به صورت ماهیانه در آن مستقر می‌شوند.

نکته‌ی قابل توجهی که در زمینه فضای کار اشتراکی باید مد نظر قرار گیرد این است که تنها استارتاپ‌ها و کسب و کارهای جدید نیستند که برای ادامه یا آغاز کار خود در آن مستقر می‌شوند. بلکه فریلنسرها و افراد موفق بسیاری نیز وجود دارند که دوست دارند در فضایی کاملا پویا کار خود را ادامه دهند.

 


نظری ثبت نشده است.

پاسخ خود را بگذارید

* نظرهایی که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.

* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

همزمان با تائید انتشار نظر، به من اطلاع داده شود.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به آکادمی میرشهیدی می باشد.